Kniha návštěv

Datum: 28.09.2011

Vložil: Barbora Klementová

Titulek: Re: poděkování

I Vám, paní Batalová, moc děkujeme za milá slova . Zdrobněliny jsou moc roztomilé :).
Zdraví
B.K.

Odpovědět

—————

Datum: 24.09.2011

Vložil: P.Kosařová

Titulek: Připomínka k uloženým dokumentům

Dobrý den,

i já hodnotím tyto stránky jako velmi přínosné a děkuji tímto paní učitelce za věnovaný čas a úsilí.
Všechny písničky a básničky jsme již doma odcvičily a odzpívaly.:)

Jen bych chtěla požádat, aby dokumenty z MS Word byly ukládané jako RTF, aby bylo možné je stáhnout i ve starších verzích MS office nebo v Open office.
Děkuji
PK

Odpovědět

—————

Datum: 24.09.2011

Vložil: Barbora Klementová

Titulek: Re: Připomínka k uloženým dokumentům

Dobrý večer paní Kosařová,

i Vám děkuji za kladné hodnocení :).

K Vaší připomínce - stačí Vám, když budou mít dokumenty příponu .doc, ne .docx jako dosud?

Děkuji, krásný zbytek víkendu
Klementová

Odpovědět

—————

Datum: 24.09.2011

Vložil: Barbora Klementová

Titulek: Poděkování, zabezpečení

Velice děkuji paní Pokorné a paní Pröllerové za milé příspěvky. Těší mě, že stránky u Vás budí tak kladnou odezvu. Pane Hábl, našla jsem řešení pro Vaše obavy - je zde možnost zabezpečit internetové stránky heslem - přímo na serveru webnode, který je zřizovatelem těchto stránek - služba stojí asi 600Kč ročně. Pokud budete mít zájem, informuji o této možnosti rodiče a pokud jim to nebude vadit, vybralo by se od každého z nich cca. 20 Kč z třídního fondu a stránky by mohly být zabezpečeny. Velice vítám nabídnutou pomoc pana Kostlána - přesunutí serveru na jím navržené stránky. Myslím si ale, že řešení formou placené služby přímo na serveru webnode bude jednodušší. Souhlasil byste s takovýmto postupem?
Děkuji, pěkný víkend
B.K.

Odpovědět

—————

Datum: 30.09.2011

Vložil: Pavel Habl

Titulek: Re: Poděkování, zabezpečení

Dobrý den, myslím si, že 600,- kč ročně je cena, kterou budou i ostatní rodiče schopni akceptovat. Cca 20,- Kč ročně je jako cena za větší bezpečnost troufám si říci dost dobrá a jistě nezrujnuje ničí rodinný rozpčet.

Děkuji za prověření možnosti zabezpečit stránky heslem na webnote.

S pozdravem

Pavel Hábl

Odpovědět

—————

Datum: 23.09.2011

Vložil: Marcela Pröllerová

Titulek: webové stranky

Rovněž se připojuji ke všem pochvalným příspěvkům ke zřízení webových stránek. Myslím, že něco podobného by si přála většina rodičů tříletých dětí, které toho doma moc neřeknou o tom, co ve školce dělají.

Moc děkuji a přeji hezký den

Marcela Pröllerová

Odpovědět

—————

Datum: 22.09.2011

Vložil: Petra Pokorná

Titulek: Parádní

Děkujeme, že jste tento nápad realizovala tak rychle. Stránky jsou moc pěkné, dozvíme se vše potřebné v klidu domova, někdy vývěsky v šatně pořádně ani nevnímám:-) Chtěla bych tímto poděkovat paní učitelce Klementové za její čas, který věnuje našim dětem i ve svém osobním volnu, jež má hlavně pro svoji rodinu! Moc se těším na fotečky dětiček i na novinky, které se zde budou objevovat:-)

Krásný den přeji všem

Odpovědět

—————

Datum: 21.09.2011

Vložil: Jiří Kostlán

Titulek: Zabezpečení stránek #2

Dobrý den,

předně chci i já poděkovat za tyto stránky, které jsou velmi zdařilé.

Přečetl jsem si zde příspěvky ohledně zabezpečení stránek a to z důvodu obavy o "kyberzločin". Nedá mi to a musím na tento příspěvek reagovat.

Plně chápu Vaše obavy, pane Háble, ale opravdu si myslíte, že fotografie (jakožto jediný odkaz na Vaše dítě/děti) je natolik zneužitelná? Obzvlášť, pokud se jedná o fotografie ze školky, kde jsou děti zachyceny při hrách? Je třeba si uvědomit, že jediné co ukazuje na Vaše dítě/děti je právě tato fotografie, ale žádná jiná informace zde uvedena není.
Jedinou osobou, která by kvůli "volnému" přístupu na stránky, mohla mít problém je paní učitelka Klementová, která zde má uveden osobní email a telefonní kontakt.
Nehledě na skutečnost, že pokud nechcete, aby se fotografie Vašich ratolestí zobrazovaly na internetu, tak prostě nepodepíšete souhlas.
Je důležité připomenout, že dnešní "kyberzločiny" jsou zaměřeny zcela jiným směrem, než na stránky jedné třídy mateřské školy.

Vzhledem k těmto požadavkům na zabezpečení bychom mohli dospět k tomu, že budou tyto stránky zrušeny, což bych opravdu nerad. Proto, pokud budete nejen Vy, ale i ostatní rodiče, trvat na zabezpečeném zobrazování stránek, mohu pro tyto potřeby nabídnout doménu třetího řádu se zabezpečením pomocí protokolu HTTPS nebo pomocí databázové kontroly (hesla chráněná algorimem MD5) na www.profiprezentace.cz.

Hezký den,
Jiří Kostlán

Odpovědět

—————

Datum: 21.09.2011

Vložil: Barbora Klementová

Titulek: Re: Zabezpečení stránek #2

Dobry vecer pane Kostlan,

i Vam dekuji za Vase kladne hodnoceni stranek a nabidnuti pomoci pri jejich pripadnem zabezpecovani.

Pockam na reakci pana Habla, popr. jinych rodicu, a v pripade potreby Vasi nabidku rada vyuziju.

Dekuji, pekny vecer
B.K.

Odpovědět

—————

Datum: 22.09.2011

Vložil: Pavel Hábl

Titulek: Re: Zabezpečení stránek #2

Dobrý den,

za účelem vyloučení veškerých pochybností deklaruji, že mnou navržené zabezpečení přístupu na stránky nebylo požadavkem nýbrž pouze návrhem. V žádném případě nebylo účelem mého příspěvku docílit bohapusté nevděčné rýpnutí nebo snad jako pokus o jejich zrušení. To v žádném případě ne..

Bohužel osobně nedisponuji dostatečnýmmi znalostmi v oblasti zabezpečení webových stránek a ani osobně neznám nikoho, kdo se touto problematikou zaobírá, tudíž nejsem schopen v této oblasti nabídnout žádnou pomoc.

Na tomto místě tedy vítám a děkuji za vámi nabídnutou pomoc v podobě umístění stránek na www.profiprezentace.cz.

Přirozeně, pokud zbývající rodiče nebudou souhlasit s migrací stránek na jiný server, tak se přizpůsobím a nebudu se již touto problematikou nadále zaobírat.

S pozdravem

Pavel Hábl

Odpovědět

—————

Kontakt

Barbora Klementová (administrátor)