Kniha návštěv

Datum: 27.06.2012

Vložil: Pokludová Petra

Titulek: prosím všechny rodiče o pomoc

Dobrý den přeji všem rodičům sluníček,

možná se k Vám již dostala informace o přeložení paní učitelky Hanky do jiné třídy a že již nebude učit naše sluníčka. Prosím podpořme jí a pošleme oficiální dopis na vedení školky, aby paní učitelka Hanka zůstala. Jde nám především o naše děti, aby byly spokojené a usměvavé. Myslím si,že odchod paní učitelky Barušky zamrzel nejen nás, ale především děti a obávám se, že by špatně nesly i odchod paní učitelky Hanky, na kterou jsou zvyklí.Pojdme dát hlavy dohromady:-) a udělat vše proto, aby paní učitelka Hanka zůstala.

Děkuji a přeji krásné prázdniny.PP

Odpovědět

—————

Datum: 29.06.2012

Vložil: Vojtěchovská Alena

Titulek: Re: prosím všechny rodiče o pomoc

30.06.2012
Dobrý den přeje rodičům Sluníček Alena Vojtěchovská,ředitelka.
Velice se mi nelíbí reagovat písemně,vždy vyzývám k osobní komunikaci a konzultaci problému,avšak vzhledem k tomu,že školní rok je u konce a osobní kontakt není realizovatelný,odpovídám.
Naše mateřská škola má vysoký standard vyplývající z hodnocení české školní inspekce ze října 2011.V důsledku toho jsem povinna sobě,dětem a všem rodičům,nejen rodičům sluníček,
vysokou úroveň výchovy a vzdělávání udržet.
Vzhledem k tomu ,že prioritní pro vstup do základní školy pro dítě je předškolní třída,je nutno postupovat tak,aby těmto požadavkům odpovídalo složení paní učitelek v této třídě.
Vzhledem k tomu,že paní učitelka H.Blízová končí studium VŠ,je pro předškoláky maximálním přínosem.Sluníčka ji bohužel musí oželit!Takto se postupuje vždy,vzhledem k tomu,že paní učitelky,které na svou práci nestačí,nebo se jim v naší MŠ jeví příliž přísné požadavky odcházejí
/Vaše Bára byla výjimkou/ a mým úkolem je,aby všech 21 učitelek Vašich dětí bylo pedagogicky,metodicky na výši,aby práce v naší mateřské škole pro ně byla posláním a ne povoláním.
Děkuji za pochopení.
Alena Vojtěchovská

Odpovědět

—————

Datum: 27.01.2012

Vložil: Batalová

Titulek: besídka

milé paní učitelky,

i my chceme touto cestou poděkovat, za krásný zážitek,kterým byla Vaše Sluníčková besídka!moc se nám líbyla a všechny dětičky si zaslouží velikou pochvalu!jen tak dál....
Těšíme se zase někdy příště!

Petra Batalová s rodinou

Odpovědět

—————

Datum: 03.02.2012

Vložil: Barbora Klementová

Titulek: Re: besídka

I vám, paní Batalová, moc děkujeme za pochvalu besídky :).
B.K.

Odpovědět

—————

Datum: 24.01.2012

Vložil: Lee

Titulek: Besídka

Vážení,

za svou rodinu chci tímto poděkovat paním učitelkám za jejich práci s dětmi, s jejímiž výsledky jsme se mohli dnes osobně na besídce obeznámit. Věřím, že se Vám besídka líbila stejně jako mně a domů jste si odnesli spoustu nezapomenutelných zážitků.

Lee

Odpovědět

—————

Datum: 26.01.2012

Vložil: Barbora Klementová

Titulek: Re: Besídka

Dobrý den,

moc děkujeme za pochvalu a jsme velmi rády, že se Vám besídka líbila. Snad takových bude více :).

B.K.

Odpovědět

—————

Datum: 15.12.2011

Vložil: Lee

Titulek: S botama se do třídy nechodí

Vážení,
Dnes tj. 15.12.2011 jsem v cca 16:05 vyzvedávala svého syna ze školky. Při této příležitosti mě zarazily dvě věci, které by dle mého skromného názoru neměly zůstat nepovšimnuty.
Během samotného vyzvedávání jsem byla svědkem následující pro mě šokující scény. Maminka spolužáka mého syna si před vchodem do třídy za účelem vyzvednutí dítěte „poctivě“ sundala z nohou venkovní obuv a v ponožkách vešla do prostoru třídy. Potud je vše v naprostém pořádku.
Těsně poté vstoupila z venku do šatny nějaká jiná žena (snad zaměstnankyně školky či kamarádka paní učitelky Blísové) a bez sebemenšího zaváhání vstoupila do prostoru třídy v té samé venkovní obuvi, ve které se před tím producírovala venku před školkou. Následně zamířila k paní učitelce Blísové a vzájemně se zapředly do družného rozhovoru.
S ohledem na to, že ve školce by se měla dodržovat zvýšená hygiena (přece jenom naše děti svými pacičkami rády ťapkají po zemi a pak je strkají do úst) a na požadavek na zakoupení návleků na obuv, aby se do prostoru třídy nezanášely nečistoty z venku, mě zarazilo, že paní učitelka Blísová se vůbec neohradila vůči takovému bezohlednému chování.
Stejně tak se zachoval paní uklízečka, která následně vstoupila do třídy, aby vyzvedla dítě z vedlejší třídy Motýlků a zavedla jej rodičům.
Evidentně se neměří všem stejným metrem. Já osobně se domnívám, že v oblasti dodržování hygieny jakožto prevence dětských chorob, by se rozhodně měřit mělo a žádné vyjímky neměli existovat a každý, kdo vstoupí do prostoru třídy ve venkovní obuvi by měl být bez pardonu vykázán ven. Vždyť jde proboha o zdraví našich dětí !
Při odchodu ze třídy si syn šel pro pití, protože měl žízeň. Bohužel nádoba s pitím se na obvyklém místě již nenacházela. V tu chvíli procházela kolem uklízečka, a proto jsem se jí zeptala, kde je pití. V odpověď se mi dostalo pouze neomaleného odseknutí v podobě holé věty: „Už není.“
Věřím, že paní uklízečka ačkoli velmi nevrlá, nakonec to pití donesla, a že tento případ je pouhou politování hodnou výjimkou.
Pokud by to mělo být snad pravidlem, pak se ptám, co děti v pozdních odpoledních hodinách pijí, když mají žízeň. Nejsem si jistá, že každé z těch drobečků je schopné si vynutit na personálu sladkou šťávu, na kterou jsou zvyklé. Prosím v zájmu našich dětí, při odchodu ze školky zkontrolujte, zda je k dispozici pití a pokud ne, apelujte na personál školky, aby jej zajistilo. Přece jenom to může to být i vaše dítě, které bude ve školce v pozdních odpoledních hodinách a třeba nebude mít co pít i když bude chtít.

Odpovědět

—————

Datum: 16.12.2011

Vložil: Barbora Klementová

Titulek: Re: S botama se do třídy nechodí

Dobrý den,

velmi mě mrzí věci, o kterých píšete. Bohužel jsem od 8. 12. v pracovni neschopnosti, tudíž jsem těchto konkrétních situací nebyla svědkem.

Máte pravdu, do třídy by měl každý vstoupit v jiné obuvi než venkovní, popř. by se měl před vstupem do třídy vyzout. Tato praxe se běžně dodržuje. Jak já, tak paní učitelka Blísová se při vstupu do třídy vždy přezouváme, stejně jako všechen ostatní personál MŠ.

Pokud za paní učitelkou Blísovou vstoupil někdo zvenku bez přezutí, tak je to samozřejmě špatně. Nemohu někoho soudit, nebyla jsem přitom, ale takové věci se opravdu běžně nestávají.

Co se týče pití - děti mají k dispozici nádobu se šťávou po celou dobu pobytu ve školce (od 6:30 do 17:00). Samozřejmě se stane, že pití občas dojde - v takovém případě je ihned doplněno. Věřím, že bylo i v tento den. Dětem pití několikrát denně připomínáme a chodíme pít "hromadně". Pití (čaj, mléko nebo kakao) mají k dispozici při každém jídle a my dbáme na to, aby hrníček pokud možno vypily. Mimo jídlo a "hromadné pití" si mohou děti kdykoliv během dne samy říct a jít se napít.

Za svoji osobu mohu s klidným svědomím říct, že Vaše nepříjemná zkušenost rozhodně není pravidlem a pevně věřím, že se již nebude opakovat.

S pozdravem
B.K.

Odpovědět

—————

Datum: 29.09.2011

Vložil: Blísová Hana

Titulek: poděkování

Dobrý den Všem :-) je od Vás moc milé jak kladně hodnotíte tyto stránky a přejeme si ,aby děti se k nám do naší třídy těšily a jsme moc rády ,že dětičky si doma prozpěvují naučené písníčky a říkanky to je pro nás velkou zpětnou vazbou budeme se snažit je naučit co nejvíce .Hezký den
H.B :-)

Odpovědět

—————

Datum: 25.09.2011

Vložil: Petra Batalová

Titulek: poděkování

I já chci poděkovat p.uč.Barušsce(omlouvám se za toto zdrobnění),ale naši kluci jinak doma o p.učitelce Klementové nemluví:-))) za tyto skvělé stránky!!celá rodina,včetně hodně pracujícího tatínka máme tímto možnost sledovat,co dětičky ve školce dělají,procvičovat básničky a písničky a moc se těšíme i na fotečky!!!velké díky patří i p.uč.Haničce!!!díky Vám oběma je pro nás chození do školky velikou radostí!!!Hodně sil a úsměvů na tváři při Vaší skvělé práci!

Krásný den Vám všem.

Petra Batalová

Odpovědět

—————

Kontakt

Barbora Klementová (administrátor)