Různé

Četba

Děti se snažíme seznámit jak s klasickými pohádkami, tak i s těmi autorskými. Když chtěji, mohou si prohlížet různé obrázkové knížky. Před spaním jim buď pohádky čteme, nebo pouštíme z CD.

Již jsme přečetli celou knihu Povídání o pejskovi a kočičce (Josef Čapek), která se dětem velmi líbila. Za špatného počasí se s nimi rovněž plánujeme dívat na filmové zpracování této pohádky. Četli jsme také pár kapitol z knihy Dášeňka čili Život štěněte (Karel Čapek) - ta děti moc nezaujala.

Nyní jim čteme různé pohádky, např. z knihy 365 Hajadánkových povídaček na dobrou noc.

Začali jsme také číst knihu Neználkovy příhody (Nikolaj Nosov).

 

 

"Náš strom"

V měsíci říjnu jsme si dle našeho třídního plánu environmentální výchovy určily s dětmi „Náš strom“, který budeme v průběhu celého roku pozorovat. Jedná se o velký dub u vody, kousek od naší školky. „Náš strom“ jsme si s dětmi dokonce pojmenovaly, jmenuje se  Vavřinec.

 

Náš první výlet

Přečtěte si něco o našem prvním výletu do Průhonického parku. Viz dokument: výlet průhonický park.doc (140 kB)

 

Článek v Uhříněvském zpravodaji

Viděli jste naše Sluníčka v říjnovém Uhříněvském zpravodaji? Pokud Uhříněvský zpravodaj nedostáváte do schránky, můžete si ho prolistovat online : uhrinevesky-zpravodaj.praha22.cz/user_data/zpravodajstvi/obrazky/File/zpravodaj_2011/uz10-2011.pdf (strana 14).

 

 

Mikulášský rej

Přečtěte si, jak ve třídě Sluníček probíhal Mikulášský rej - viz dokument mikulášský rej.doc (53,5 kB)

 

Další článek v Uhříněvském zpravodaji

V prosincovém Uhříněvském zpravodaji si můžete přečíst článek o prvním výletu našich Sluníček. Viz odkaz: uhrinevesky-zpravodaj.praha22.cz/user_data/zpravodajstvi/obrazky/File/zpravodaj_2011/uz12-2011.pdf (strana 15).

 

Článek v únorovém Uhříněvském zpravodaji

Další článek v Uhříněvském zpravodaji, tentokrát v únorovém čísle. Viz odkaz: uhrinevesky-zpravodaj.praha22.cz/rocnik-2012/2011-02-24.html(únorové číslo, strana 12, 13)