Diskuze o všem možném

Datum: 15.12.2011

Vložil: Lee

Titulek: S botama se nechodi do třídy

Vážení,
Dnes tj. 15.12.2011 jsem v cca 16:05 vyzvedávala svého syna ze školky. Při této příležitosti mě zarazily dvě věci, které by dle mého skromného názoru neměly zůstat nepovšimnuty.
Během samotného vyzvedávání jsem byla svědkem následující pro mě šokující scény. Maminka spolužáka mého syna si před vchodem do třídy za účelem vyzvednutí dítěte „poctivě“ sundala z nohou venkovní obuv a v ponožkách vešla do prostoru třídy. Potud je vše v naprostém pořádku.
Těsně poté vstoupila z venku do šatny nějaká jiná žena (snad zaměstnankyně školky či kamarádka paní učitelky Blísové) a bez sebemenšího zaváhání vstoupila do prostoru třídy v té samé venkovní obuvi, ve které se před tím producírovala venku před školkou. Následně zamířila k paní učitelce Blísové a vzájemně se zapředly do družného rozhovoru.
S ohledem na to, že ve školce by se měla dodržovat zvýšená hygiena (přece jenom naše děti svými pacičkami rády ťapkají po zemi a pak je strkají do úst) a na požadavek na zakoupení návleků na obuv, aby se do prostoru třídy nezanášely nečistoty z venku, mě zarazilo, že paní učitelka Blísová se vůbec neohradila vůči takovému bezohlednému chování.
Stejně tak se zachoval paní uklízečka, která následně vstoupila do třídy, aby vyzvedla dítě z vedlejší třídy Motýlků a zavedla jej rodičům.
Evidentně se neměří všem stejným metrem. Já osobně se domnívám, že v oblasti dodržování hygieny jakožto prevence dětských chorob, by se rozhodně měřit mělo a žádné vyjímky neměli existovat a každý, kdo vstoupí do prostoru třídy ve venkovní obuvi by měl být bez pardonu vykázán ven. Vždyť jde proboha o zdraví našich dětí !
Při odchodu ze třídy si syn šel pro pití, protože měl žízeň. Bohužel nádoba s pitím se na obvyklém místě již nenacházela. V tu chvíli procházela kolem uklízečka, a proto jsem se jí zeptala, kde je pití. V odpověď se mi dostalo pouze neomaleného odseknutí v podobě holé věty: „Už není.“
Věřím, že paní uklízečka ačkoli velmi nevrlá, nakonec to pití donesla, a že tento případ je pouhou politování hodnou výjimkou.
Pokud by to mělo být snad pravidlem, pak se ptám, co děti v pozdních odpoledních hodinách pijí, když mají žízeň. Nejsem si jistá, že každé z těch drobečků je schopné si vynutit na personálu sladkou šťávu, na kterou jsou zvyklé. Prosím v zájmu našich dětí, při odchodu ze školky zkontrolujte, zda je k dispozici pití a pokud ne, apelujte na personál školky, aby jej zajistilo. Přece jenom to může to být i vaše dítě, které bude ve školce v pozdních odpoledních hodinách a třeba nebude mít co pít i když bude chtít.





Zpět na diskuzi

Kontakt

Barbora Klementová (administrátor)